Новини | без цензури!

1/3

Микола Філонов: «Татупедія» має опиратися на журналістів та громадянське суспільство

Про моніторинговий проект Центру соціально-політичного моніторингу «Вектор» та сайту «Свобода Слова в Україні» повідомили провідні українські та закордонні засоби масової інформації.

Моніторинговий проект діяльності народних депутатів, обраних в одномандатних округах розпочався з прес-конференції в Національній агенції «УНІАН». 

Увагу представників ЗМІ спочатку привернула увагу назва проекту – «Татупедія». З цього приводу було багато запитань до людей, що почали реалізовувати проект ще у прес-холі «УНІАНу» до початку прес-конференції. Але учасники проекту витримали інтригу до самого початку спілкування зі ЗМІ.

a6 

Ясність у це питання вніс головний редактор сайту «Свобода Слова в Україні»Микола Філонов.

- Наш проект отримав таку назву тому, що якщо слово «депутат» прочитати навпаки, то й вийде «татупед». Тобто, депутат навпаки. Що не виконує власні обіцянки, ігнорує волевиявлення виборців та їхні вимоги. Енциклопедія «Татупедія», яка доступна на сайті "Свобода Слова в Україні", – база даних обіцянок обраних в одномандатних округах депутатів Верховної Ради України VII скликання. Зазначені обіцянки зафіксовані не лише в офіційній передвиборній програмі депутатів, а й у ЗМІ, агітаційній продукції, "угодах" з виборцями. Тут є аналогія з відомою у світі відкритою енциклопедією «Вікіпедія».

a1

Ініціатори проекту впевнені, що народний депутат України зараз своєрідна «священна корова» української політики. Він не несе відповідальності перед законом, його неможливо відкликати (принаймні, поки що), він може безперешкодно змінювати політичні уподобання, зраджуючи власним виборцям.

Єдиним засобом впливу на нього може бути донесення до більшості виборців фактів брехні політика – ваш депутат не додержується свого слова, не виконує зафіксовані у передвиборчій програмі обіцянки. Не голосуйте за нього, оскільки він і надалі брехатиме.

- Можна підібрати багато образливих слів для депутатів, що не виконують обіцянки. І слово «татупед» - не найбільш образливе серед них. Наш проект побудований так, що обвинувачем бездіяльності депутата виступатиме не якась заангажована організація чи політики-конкуренти, а звичайна математика: «обіцяв 30 пунктів, виконав – 2». Тобто він не «депутат», а навпаки – «татупед», брехун, зрадник і базікало. І цю інформацію ми будемо брати з відкритих джерел та з інформації виборців, - говорить заступник директора Центру соціально-політичного моніторингу «Вектор», політологОлександр Логінов

Українська служба Голосу Америки  на створення проекту відреагувала так:

«У середу в Інтернеті з’явився новий проект, покликаний оцінювати політиків за виконаними чи невиконаними передвиборчими обіцянками – «Татупедія». Єдиним засобом впливу на депутатів, на думку творців проекту, є відкриті звинувачення у брехні. В «Татупедії» на кожного депутата існує власна сторінка, де буде розміщена інформація про виконання депутатами своїх виборчих обіцянок», - повідомив впливовий світовий ресурс.

«Якщо депутат на виборах обіцяє: «Я відміню пенсійну реформу», то хай відмінить. А в найкращому випадку депутат може вийти на трибуну, щось сказати чи заявити стосовно своєї обіцянки, потім сказати виборцям: «Бачте, я хотів і просив, а мені не дала злочинна влада», – цитує Голос Америки Миколу Філонова про те, які обіцянки дають депутати.

Телеканал ТВі про подію повідомив так: 

«Обіцянки-цяцянки, або як впіймати депутата за язика. В Україні з'явився ще один ресурс, який буде стежити за виконанням депутатами своїх передвиборчих обіцянок». А детально розповів про проект у середу 13 лютого в популярній програмі «Сьогодні».


« Обіцянки депутатів-мажоритарників збирають в енциклопедію. Інтернет-проект має назву "Татупедія", перша частина слова - це "депутаТ" навпаки. На сайті зберуть усі обіцянки народних обранців 7-го скликання, озвучені під час перегонів.


Ідеться про їхні заяви з офіційних передвиборних програм, у ЗМІ та в агітках. Мета авторів "Татупедії" - перевірити, які обіцянки парламентарій не виконав, а відтак - притягнути його до "політичної відповідальності". Зібраний матеріал організатори проекту друкуватимуть у місцевій пресі, де обирався той чи інший депутат. Надіслати до "Татупедії" інформацію про передвиборні обіцянки народних обранців може кожен українець» - повідомив українським телеглядачам 5 канал.

a2

« Сайт "Татупедія" розроблений у вигляді віртуальної книги, у якій розміщуватиметься інформація про виконання депутатами своїх передвиборчих обіцянок. У якості "доказів" виступатимуть фотографії агітматеріалів, програми кандидатів із сайту ЦВК, інформація з відкритих джерел тощо. Окрім того, всі охочі зможуть залишати свої "примітки" - коментарі про того чи іншого мажоритарника.


Щоб ресурс не перетворився на майданчик зливу "чорного піару", фільтрувати образи чи неетичні висловлювання буде модератор. Водночас, якщо депутатам не подобатиметься та чи інша інформація про них - вони в будь-який час зможуть спростувати її чи надрукувати свої коментарі з цього приводу на "Татупедії" – повідомив Перший національний канал

А агенція «УНІАН», у оновленому прес-холі якої відбулась презентація проекту про це написала таке:

a3


«Микола Філонов наголосив, що для більшої відповідальності народних обранців і для того, щоб люди краще орієнтувалися в їх діяльності, проект хоче періодично друкувати інформацію, розміщену в "Татупедії" в місцевій пресі, того округу, у якому він був обраний.

«Якщо цей маленький проект стане щабелем до розбудови громадянського суспільства і ми змусимо депутатів працювати на округах не лише під час виборчої кампанії два, три місяці тоді він себе виправдає. Будемо стимулювати депутатів, щоб вони працювали і робили добрі справи на протязі всіх п’яти років», - сказа він.

Організатори проекту «Татупедія» будуть вдячні усім небайдужим громадянам, які надсилатимуть на інформацію про передвиборчі обіцянки чинних народних депутатів, зроблені ними під час виборчої кампанії – матеріали ЗМІ, агітаційну продукцію, заяви та звернення. Особливо вони розраховують на тих кандидатів, які не потрапили до Верховної Ради.

a4
Не обійшлося на прес-конференції без цікавих запитань від колег журналістів, на кшталт: а хто за вами стоїть?

- Нам хочеться, щоб за нашими плечима стояли колеги-журналісти, громадські організації і, головне, виборці. Ми не грантовий проект. Ми цю діяльність здійснюємо на власному ентузіазмі, - сказав Микола Філонов.

Навігація на сайті не складна, поповнювати ресурс може будь яка людина, що користується інтернетом. 

Приєднуйтесь до нас, і пишіть на «Татупедію» про народних депутатів, яких ви обрали.

Усі бажаючі можуть висловити власну думку у коментарях-характеристиках народних депутатів. Або надсилайте інформацію на електронну адресу: svobodaslovainua@gmail.com

 

 

 

 

Поділитись новиною:

20 Лютого, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020