Новини | без цензури!

1/3

Великий імітатор сифіліс: як вберегтися і що потрібно знати?

При статевому контакті з хворим сифілісом із трьох здорових людей один обов'язково захворіє.

 

Пік захворюваності на сифіліс припадає на осінь, коли пожинаються плоди курортних романів. Вчені виявили, що перші 3-4 місяці це венеричне захворювання може маскуватися під псоріаз, алергію, ангіну, заплутуючи навіть лікарів. 

 

Класичний сифіліс ділиться на кілька періодів.

 

* Перший місяць хворий нічого не підозрює. Потім в місці, де почалась інфекція, з'являється ранка, схожа на ранку або потертість, - твердий шанкр. Язвочка абсолютно безболісна, тримається близько 6 тижнів, а потім самостійно зникає. Так закінчується первинний період, і починаються серйозні неприємності.

 

* Людина відчуває нездужання, з'являється висипка: ніжні рожеві цятки або яскраві червоні плями; вони не сверблять. Пізніше починає випадати волосся, а то й брови, вії. Бідолаха купує дорогі шампуні, втирає мазі, сідає на дієту, а до лікаря найчастіше не йде. Хвороба ніби згасає, але насправді - затаюється в організмі. Висипання можуть ще раз-два з'явитися і так само безслідно зникнути.

 

3 МІСЯЦІ СУМНІВІВ

 

Збудник сифілісу не розмножується в лабораторних умовах. Як наслідок - системи тестування виявляють не наявність трепонеми, а специфічні реакції на хворобу. Сучасні тести можуть не виявляти бліду трепонему протягом трьох місяців з моменту зараження хворого.

 

 * Через рік-півтора людина буде практично не заразна, але при цьому продовжує залишатися хворим - сифіліс вступає в прихований період. І тоді повністю вилікувати його стає важко: на пізніх стадіях уражаються головний і спинний мозок, страждають слух, зір, внутрішні органи і в першу чергу серцево-судинна система, печінка.

 

У нас до цих пір вважається, що хворіти сифілісом соромно, і від цього помилкового сорому людина часто коливається, чи йти до лікаря. Пора нарешті засвоїти, що на сифіліс хворіють не тільки порочні люди. І якщо ви помітили підозрілі симптоми або просто відбувся незахищений (без презерватива) випадковий статевий акт, - звертайтеся до фахівця відразу ж. При підозрілому контакті є принаймні два тижні, щоб зробити профілактичний укол і присікти розвиток інфекції рятівним зарядом антибіотика.

 

 5 ПИТАНЬ венерологу

 

* Хто винен?

 

На жаль, люди забувають про заходи безпеки при випадковому статевому контакті, не використовують презервативи, які захищають в 9 з 10 випадків. Крім того, люди часто приймають антибіотики з різних приводів і змащують картину сифілісу. Жінка може не помітити початок венеричного захворювання, тому що шанкр може утворитися на шийці матки. Ось і виходить, що про свою драму людина дізнається із запізненням, випадково, зробивши аналіз крові з іншого приводу.

 

* Коли починається ураження різних систем організму?

 

Сифіліс може вичікувати від кількох місяців до багатьох років. Точно доведено, що збудник сифілісу - бліда трепонема навіть після лікування може зберегтися в організмі (медики кажуть "персистувати"); нечисленні збудники існують як би в замороженому стані. Є категорія людей, у яких реакція крові на сифіліс залишається позитивною навіть після тривалого лікування. Така це потужна і підступна інфекція.

 

 * Чи можна повністю вилікуватися від сифілісу?

 

Головне правило - ніяких напівпідпільних лікарів, ніяких "патентованих засобів", які колись комусь допомогли! Тільки індивідуальний підхід до лікування у фахівця-венеролога. Не забувайте, що воно сьогодні анонімне. Пацієнт сам вибирає, де і як йому лікуватися. У 95% випадків настає повне лікування від венеричного захворювання.

 

* Навіщо хворих сифілісом нерідко змушують здати і аналіз на СНІД?

 

Для фахівців давно не секрет, що "за спиною" сифілісу нерідко стоїть саме СНІД: перший рихлить та удобрює грунт для другого. Ураження шкірних покривів і слизових у хворих сифілісом - це гостинно відчинені ворота для ВІЛ-інфекції. Втім, сифіліс - недуга сама по собі досить важка, щоб уважним чином поставитися до профілактики та лікування венеричного захворювання.

 

 * Чи можна заразитися сифілісом через чашки і ложки?

 

Можливі поодинокі випадки при жахливій антисанітарії або при дуже тісному контакті. Класичний приклад: учитель-саксофоніст заразив учня, користуючись одним мундштуком для інструменту.

 

А при статевому контакті з хворим сифілісом, згідно з недавніми даними, із трьох здорових людей один обов'язково захворіє, другий - як пощастить, а третього сія напасть мине. Цьому є пояснення: щоб інфекція потрапила в організм, вона повинна знайти "шпаринку" - подряпинку, потертість, мікроскопічну тріщинку на слизовій оболонці чи шкірі. Подібні дефекти практично завжди мають місце при статевому акті. Впливають і інші чинники - наприклад, стан імунної системи, загальний стан організму.

 
 
 
 
 
 

Поділитись новиною:

22 Лютого, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Країна здоров'я

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте