Новини | без цензури!

1/3

Рівень корупції в Україні визначено офіційно


Нарешті сталося те, про що так багато і завзято говорилося владою. Обговорювалося і мусолилося більше двох років. Якщо пригадати ще й попередні роки, в які дана тематика теж жваво переминалася, то виходить, що на світ божий вискочила довгоочікувана статистика.

 


Міністерство юстиції оприлюднило звіт про рівень корупції в Україні. Цей офіційний документ був складений міністерством вперше і будемо думати не в останнє. Як зазначають в столичній пресі, при підготовці „корупційного” звіту головні юристи країни брали до уваги інформацію правоохоронних органів, а також громадських та міжнародних організацій.


Із звіту випливає, що в 2011 році органи прокуратури і МВС виявили близько 17 тисяч посадових злочинів, що на 25% більше, ніж у 2010 році. Звичайно, ніякого дива немає з того, що найпоширенішим видом корупції у нас є хабарництво, яке не дивлячись на всі потуги правоохоронців, залишається на провідних позиціях. У документі зазначається, що рівень корупції в Україні має дуже високі показники і залишається стабільним протягом останніх десяти років, а факти корупції зафіксовані майже у всіх сферах життя.

Цікавим виглядає те, що 83% населення сприймають корупцію як звичайне явище. Якщо, ще 10 років потому для отримання медичних послуг вимушені були платити хабарі 54,2 % українців, то відтепер усі 60,3%. Частішими стали побори при проходженні митного контролю (з 38,6% до 42,1%), влаштуванні на роботу в держустанову (з31% до 36,2%), нарахуванні соціальних виплат (з 16,3% до 20,4%). Один з найвищих рівнів корупції відзначений в судах. Так, 12% українців стикалися з корупцією під час розгляду судових справ. Згідно, цього звіту, середній рівень неофіційних платежів становить 1320 грн, більшість з таких сум перевищує планку в 2000 грн. До того ж, слід зауважити, що за вчинення корупційних дій прокуратурою притягнуто до кримінальної відповідальності 1330 осіб за минулий рік.

Переважна більшість з них – 624 людини – це місцеві чиновники, а на другому місці – 385 чоловік – співробітники органів внутрішніх справ.

 

__.


В звіті Мін’юсту наголошується, що у 2011 році система охорони здоров’я за сприйняттям корупції "наздогнала судову систему і міліцію". Автори звіту вказують, що при первинному зверненні до медиків неофіційна подяка лікарю може досягати 200 грн. Під час лікування в стаціонарі 15,4% пацієнтів платили особисто лікарю до 200 грн, 40% - до 500 грн, 16,9% - до 1000 грн. Неофіційні витрати пов'язані із забезпеченням медикаментами, їжею, медичними маніпуляціями, уколами. 30, 3% громадян платили медикам до або після операції.


Не все гаразд і на освітянській ниві. Десь близько 53% громадян мали справу з корупцією в державних і комунальних навчальних закладах. Насамперед, вона проявляється у вигляді благодійної допомоги, яку змушені надавати батьки, при цьому розмір її зростає у віковій прогресії. Неофіційні витрати в середньому складають: в дитячих садочках – до 1000 грн на рік, в школах – до 1500 грн, у вузах – до 6000 грн.


Варто також нагадати, що це є офіційна статистика, яка не йде в ніяке порівняння з неофіційною. Будемо вважати, що це тільки початок подібної статистичної роботи.
Та все ж здається, що даний черговий „подвиг” владних юристів сприймається вже не так гостро. Як показують, ті ж статистичні показники звіту, наші громадяни вважають корупцію звичним явищем сучасної української дійсності. Адже люди втомлені від багато чисельних реформувань і експериментів влади, які нічого позитивного не дають, а в деяких випадках навіть, значно шкодять. Яскравим прикладом таких діянь  може слугувати хоча б, так звана, медична реформа на яку так багато справедливих нарікань наших співвітчизників. І це все дуже сумно. Напевно, потрібно перебороти у людей цей „комплекс корупційності”, після чого буде легше боротися з цим недугом суспільства.


 

Поділитись новиною:

18 Квітня, 2012

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Григорій Репетило

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте

(0)
26 Березня, 2020
(0)
20 Березня, 2020