Новини | без цензури!

1/3

У Єгипті знайшли ще одну піраміду

Археологи з Бельгії виявили в Луксорі на півдні Єгипту нову піраміду, яку вчені віднесли до епохи фараонів XIX династії. Як повідомляють місцеві ЗМІ, піраміда була виявлена ??двома археологами з вільних університетів Брюсселя і Гента під час розкопок на одному з пагорбів Шейх Абд ель-Курна, повідомлює РБК-Україна

 

Вчені припускають, що піраміда є місцем поховання візира одного з найвидатніших правителів Стародавнього Єгипту Рамзеса ІІ (приблизно 1279-1213 роки до н.е.) на ім'я Кай. Таким чином, вік піраміди складає понад три тисячі років.

 

На початку нашої ери вона служила скитом для християн-коптів.

 

Влада Єгипту підтвердила факт відкриття нової піраміди. "Це одна з найбільш значущих знахідок за останній час. Єгипетські піски зберігають ще багато таємниць", - сказав глава Вищої ради Єгипту у справах старовини Захі Хавас.

 

Стародавня піраміда була виявлена ??в пісках на глибині 20 метрів. Як пише французьке видання Nouvel Observateur, піраміда ця в рази менше усипальниць самих фараонів. Оригінальна висота піраміди становила 14 метрів заввишки, до наших днів збереглося лише трохи більше п'яти метрів.

 

Раніше італійські археологи проаналізували характер пошкоджень на мумії єгипетського фараона Рамзеса III і з'ясували, що він загинув після того, як йому перерізали горло.

 

Нагадаємо, в листопаді минулого року стало відомо, що Єгипетможе залишитися без пірамід і Великого Сфінкса. Зруйнувати піраміди і Великого Сфінкса в Гізі закликав один з релігійних лідерів Єгипту, салафітскій шейх Мурган Салем аль-Гохарі. Проповідник заявив, що ці історичні пам'ятники - "символи ідолопоклонства", а знищення подібних символів - обов'язок кожного мусульманина.

 

Зазначимо, що Рамзес II Великий був один із найвидатніших фараонів Давнього Єгипту, відомий своїми полководницькими здібностями і успішними військовими походами. До наших днів дійшла велика кількість його пам'ятників. Мумія Рамзеса II була виявлена ??1881 р. у скельній схованці, де жерці заховали її від грабіжників, які нерідко разграбовували гробниці фараонів. У 1975 р. в Інституті людини в Парижі мумія була піддана унікальному процесу загальної консервації.

 

У 2008 р. на сході Каїра групою єгипетських археологів були виявлені руїни храму фараона Рамзеса II, а також виявлені фрагменти гігантської статуї Рамзеса II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись новиною:

24 Лютого, 2013

Найкоментованіші новини

Автор матеріалу: Свобода Слова в Україні

Коментарі

Дану новину ще ніхто не коментував. Ви можете бути першим!

Залиште свій коментар


*не обов′язково

Залиште свій коментар через Facebook

Залиште свій коментар через Вконтакте